Bu Sitedeki Tüm Yazılar Ücretsizdir. Sadece Sizden İstediğimiz "Allah Bu Siteyi Hazırlayandan Razı Olsun" Amin... Demenizdir.

Güllaç Tarifi


Malzemeler:

10 yaprak güllaç
2,5 lt. süt
2,5 su b. toz şeker
1 su b. pudra şekeri
1 su b. hindistan cevizi
1 su b. file badem
yeşil fıstık
kiraz şekerlemesi
gül suyuHazırlanışı:
Sütü tencereye alın. Toz şekeri ilave edin. Tahta kaşıkla karıştırın. Ilıktan biraz daha sıcak olunca altını kapatın. Parmağınızı yakmamalı.
Çay bardağını çeyreği kadar gül suyu ekleyerek karıştırın. Güllaç yaprağının parlak tarafı üste bakacak şekilde yuvarlak tepsiye yerleştirin.

4 tane yaprağı zemine koyduktan sonra kepçeyle sütü üzerine gezdirin. Her yaprağın üzerine sütü gezdirin. 4 kat yerleştirdikten sonra pudra şekeri, hindistan cevizi ve file badem serpin. Üzerine 3 kat yaprak daha yerleştirin. Her katın arasına sütü gezdirin. Tekrar hindistan cevizi, file badem ve pudra şekeri serpin. Son 3 katı da aralarına süt dökerek yerleştirin. Her katı yerleştirdikten sonra elinizle hafifçe bastırın. Kalan pudra şekerini en üste serpin. Üzerine sütlü karışımın kalanını dökün.Üzerini nar ve kiraz şekerlemesiyle süsleyebilirsiniz.
samanyoluhaber.com

1 yorum:

funniest things dedi ki...

Largest Airport in Germany :The airport is centrally located in the Frankfurt/Rhine-Main region, Germany's ... In the following years it became the second-largest airport in Germany..

World Biggest Fish – Oarfish :An oarfish can easily be mistaken for a sea serpent, but they are really the longest bony fish in the sea, growing to fifty feet or more in length.

Amazing Paintings By Rebecca Campbell :Rebecca Campbell was born and raised in Salt Lake City in 1970, the youngest of seven children in a strict Mormon family.

Catfight Between Chitrangada And Deepika :No, we never had a difference of opinion, says Deepika and Chitrangada about their alleged cat fight. Now see the pictures.

Nikon Coolpix AW100 Rugged Camera :Nikon has offering its latest CoolPix AW100 Rugged Digital Camera that can stand up to the scrupulous hope of those with an appetite for adventure who stipulate unbelievable image quality within a durable, strong body.

www.yemekvar.blogspot.com adresindeki yazı ve tariflerin Kaynak göstermeksizin Tamamı veya Bir Kısmının KOPYALANMASI YASAKTIR.
elifintarifleri.blogspot.com ve oktayustayemektarifleri.blogspot.com sitelerine katkılarından dolayı teşşekkür ederiz.